اگر تاکنون با VOIP آشنایی نداشته باشید در این صورت شاید خطوط ارتباطی سنتی با نام (PSTN – packet-Switched Telephone Network) برای شما کارا بوده است ولی می دانیم در این گونه خطوط برای هر دقیقه صحبتی که انجام می شود هزینه معادل پرداخت می شود و تماس های بین الملل نیز بسیار گران و پرهزینه است. در حالیکه  VOIP از بستر اینترنت برای این منظور استفاده می کند تنها هزینه ایی که در این مورد پرداخت می کنید هزینه اینترنت ماهانه به ISP  یا PAP  مورد نظر می باشد ضمن اینکه VOIP  به منظور ایجاد دسترسی صوتی در هر نقطه از جهان ایجاد شده است.تحقیقات نشان می دهد استفاده از VOIP در مقایسه با خطوط PSTN در تماس های محلی تا 40 درصد و در تماس های بین الملل تا 90 درصد هزینه را کاهش می دهد.  

در خطوط تلفن سنتی فقط دو نفر به طور همزمان می توانند با همدیگر صحبت کنند در حالیکه  شما با VOIP  می توانید کنفرانسی را بین تمام اعضای یک تیم به صورت همزمان برگزار کنید.

اگر شما کاربر اینترنت باشید و قصد استفاده از ارتباطات  VOIP را داشته باشید تنها سخت افزاری که برای این کار منظور مورد نیاز می باشد یک کارت صوتی، اسپیکر و میکروفون است. نرم افزارهای مختلفی مانند  Net2phone و Skype برای استفاده از VOIP در اینترنت وجود دارند. شما لزوماً به تلفن های مخصوص VOIP  برای برقراری ارتباط نیازی ندارید.

در سیستم VOIP، می توانید عکس، ویدیو، متن و یا فایل خاصی را علاوه بر صدا انتقال دهید و نیز تصویر زنده خود را بوسیله  وب کم به طرف مقابل نمایش دهید.

با توجه به مطالعات نشان داده شده حدود 50 درصد مکالمه صوتی در سکوت طی می شود VOIP در این مورد فضای خالی را به همراه داده می فرستد بنابراین پهنای باند هدر نمی رود به عبارت دیگر وقتی کاربر صحبتی را در یک مکالمه انجام نمی دهد پهنای باند مصرف نشده و برای کاربردهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد

بسیاری از کسب و کارها امروزه به دنبال جایگزینی ارتباطات PSTN خود با VOIP هستند . زمانیکه VOIP ظهور کرد به دلیل قطعی تماس ها و کیفیت پایین تماس ها بدنام بود. اما گام های بلندی در دنیای VOIP برداشته شد. درهر حال برخی تغییرات نیز در بهترشدن این زمینه کمک کننده خواهد بود. این سیستم مزایایی همچون مقایس پذیری، هزینه کمتر و قابلیت های خاص در دردسترس پذیری نسبت به PSTN داراست.

جدولی از مقایسه بین ویژگی های این دو سیستم ارایه می شود:

ویژگی

VoIP

PSTN

نوع ارتباط

ارتباط اینترنتی

خطوط اختصاصی تلفن

پهنای باند مورد نیاز

در هر جهت نیازمند 10Kbps پهنای باند است

معمولادر هر جهت نیازمند 64Kbps پهنای باند است

هزینه

تماس رایگان voip به voip (محلی و بین المللی )

آما تماس با موبایل یا خطوط ثابت هزینه ای ناچیز در دقیقه

هیچ تماس رایگانی ندارد. تماس های بین المللی پرهزینه

مقیاس پذیری

آپگرید ها معمولا نیازمند پهنای باند بیشتر و همچنین آپدیت های نرم افزار

آپگریدها نیازمند خرید سخت افزارهای بیشتر و خطوط اختصاصی است که پیچیده و دارای هزینه های بیشتری است.

افزونه های ریموت

ویژگی استاندارد

نیازمند خطوط اختصاصی برای هر افزونه و پرهزینه

Call waiting

اغلب voip ها دارای گزینه های رایگان برای این ویژگی هستند مانند skype

با هزینه اضافی قابل انجام است

Call forwarding

اغلب رایگان است

با هزینه اضافی قابل انجام است

Call transferring

در برخی سیستم های وویپ رایگان است

با هزینه اضافی قابل انجام است

درباره مااطلاعات بیشتر درباره لاوین سیستم

لاوین سیستم تیمی متشکل از نیروهای جوان و پر انرژی می باشد. شبکه،دوربین مداربسته و ساعت حضور و غیاب  تخصص های اصلی ما هستند.

ادامه مطلب

اطلاعات تماستماس با لاوین سیستم

ایران - تبریز
بازار کبود

www.lawin.ir

info@lawin.ir

  5524 041-3526

JoomShaper